TIKLA ARA

Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot

Bigfoot Araştırma Teşkilatı BFRO'nun, Bigfoot (veya Sasquatch) denen ele geçmesi zor 'yaratığı' bulma görevine odaklanmış eksantrik ama çok tutkulu üyelerini tanıyoruz.


Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot  Digiturk Discovery Science kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot

Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot izle

Gösterim tarihi: Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot   , Belgeselini Hafta içi Her Gün Digiturk Discovery Science Kanalın dan izleyebilirsiniz.

Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot Konusu:

Bigfoot Araştırma Teşkilatı BFRO'nun, Bigfoot (veya Sasquatch) denen ele geçmesi zor 'yaratığı' bulma görevine odaklanmış eksantrik ama çok tutkulu üyelerini tanıyoruz.

BFRO başkanı Matt Moneymaker ile aralarında eski bir müzik grubu sorumlusu Bobo, bir lise fen dersleri öğretmeni Cliff ve kuşukucu bilimci Ranae'nin de bulunduğu üyelerden oluşan ekibi, Amerika'yı güney kasabalarından Alaska'nın ıssız bölgelerine kadar tarayarak Bigfoot'un gerçekten var olduğunun ve ve halen Amerika'da yaşadığının bir kanıtını bulmaya çalışıyorlar!

Ekip, yaratığın fotoğraflarını ve video kliplerini kullanarak, görgü tanıklarıyla konuşarak, Bobo'nun 'squatch'ı ile yaratığı çağırarak bu gizemli hayvanın mevcudiyetinin şok delillerine ulaşıyor. Yıllar süren arayıştan sonra Matt ve gözüpek ekibi asırlarca yakalanmamayı başarmış ve asırlarca insanları şaşırtmış olan bu gizemli yaratığı bulabilecekler mi acaba?

Bigfoot Ayrıca sasquatch olarak bilinen, bazı insanlar ağırlıklı olarak Kuzey Amerika'nın Pasifik Kuzeybatı bölgesinde, ormanlar yaşar inanıyorum bir maymun benzeri yaratık verilen addır. Bigfoot genellikle büyük, tüylü, iki ayaklı insansı olarak tanımlanmaktadır. Terim sasquatch Halkomelem kelime sásq'ets bir anglicized türevidir.
Çoğu bilim adamı indirim Bigfoot varlığını ve bu nedenle fiziksel kanıt ve bir üreme nüfusu korumak için gerekli olacaktır canlıların çok sayıda eksikliği, folklor, yanlış tanıma ve sahte yerine canlı hayvan bir arada olarak düşünün. Bu Jane Goodall, Grover Krantz ve Jeffrey Meldrum gibi birkaç bilim adamları, ilgi ve yaratık inancının bir ölçüde dile getirdiler.

Kocaayak veya Yeti, bazılarının Himalayalar'da yaşadığına inandığı, primat-benzeri, büyük bir yaratıktır. Her ne kadar varlığına inananlar mevcut olsa da bilim adamlarının çoğu, yetinin var olduğu ihtimalinin eldeki verilere göre çok zayıf olduğunu ve bu nedenle onun efsanevi bir yaratık olduğu fikrindedir. Batı'da ona verilen isim, yeti, Tibetçe yeh-teh (transliterasyonu:gYa' dred) lafından gelmektedir ki bunun anlamı "küçük insan-benzeri hayvan"dır.
Ormanda yaşayan yarı insan yarı hayvan yaratıklara halk masallarında çok sık rastlanmaktadır Yüzyıllar boyunca bu yaratıkların kadim zamanlarda yaşadıkları düşünülmüştür. Bazılarıda bu yaratıkların tamamen hayal ürünü olduğunu iddia etmişlerdir.
Kocaayak adı bu dev yaratıkların bıraktıkları ayakizleri nedeniyle takılmıştır. Çoğunlukla izler beş parmaklıdır. Fakat 2,3,4 ve 6 parmaklı izler de görülmüştür.İnsan ayağına benzemektedir fakat insan ayağından çok büyüktür.Yüzlerce tanığın verdiği ifadelerden boylarının 1,80 ile 2,50 metre olduğu anlaşılmaktadır. Bulunan büyük ayak izlerinde, ayak altı geniş yağ dokusu ve kemikleri maymunlarınki ile örtüşmektedir. Bazı izlerde ise sakat veya kırılmış olan ayak izleri, ortopedik olarak incelendiğinde çoğu doktorun bile bu izlerde yapamayacağı detaylar bulunmuştur.

 Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot  izle

 

Bigfoot'un Peşinde - Finding Bigfoot  izle

 

 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: discovery science, bigfootun peşinde belgesel, digiturk arastirma programı, finding bigfoot konusu, bigfootun peşinde izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.