TIKLA ARA

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley

1920'li yıllarda geçen bu filmde, bağımsız İrlanda Cumhuriyeti'nin ve Kuzey İrlanda'nın ortaya çıkışıyla sonuçlanan olaylar konu alınıyor. İngiliz askerlerinin zulmüne tanık olan Damien, zulme karşı direnen İrlandalı Cumhuriyetçilere katılır.


Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley filmini Digiturk Moviemax Stars HD  kanalından yüksek görüntü kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley izle

İlk Gösterim tarihi:Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley 4.12.2013 16:35 - 18:37 Digiturk  Moviemax Stars HD kanalında izleyebilirsiniz.

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley

2006 - İngiltere , İrlanda , Fransa , İspanya , İtalya , Almanya Tür : Dram , Savaş , Tarih türündedir.Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley filmin yönetmenliğini Ken Loach yapmaktadır.Film oyuncularını Cillian Murphy , Liam Cunningham , Padraic Delaney , Orla Fitzgerald , Mary O'riordan oluşmaktadır. 

1920'li yıllarda geçen bu filmde, bağımsız İrlanda Cumhuriyeti'nin ve Kuzey İrlanda'nın ortaya çıkışıyla sonuçlanan olaylar konu alınıyor. İngiliz askerlerinin zulmüne tanık olan Damien, zulme karşı direnen İrlandalı Cumhuriyetçilere katılır. Damien'ın ağabeyi Teddy de bu direniş grubunun liderliğini yapmaktadır. İki kardeş birlik ve beraberlik içerisinde direnişi sürdürmeye devam eder. Fakat barış anlaşmasının imzalanması ile iki kardeş ayrı saflarda yer almaya başlar.

Cillian Murphy İrlandalı film ve tiyatro oyuncusudur. BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü'ne ve Altın Küre'ye aday gösterilmiştir. Başlangıc, Kara Şövalye ve Kara Şövalye Yükseliyor filmlerindeki rolleriyle ismini bir çıta üste çıkarmıştır.

Ercan Kesal
1959 Avanos doğumlu olan Dr.Ercan Kesal, ilk ve orta öğrenimini Avanos'ta, lise öğrenimini Nevşehir'de tamamladı. 1976-77 yıllarında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde, 1977-78 yıllarında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde okuduktan sonra 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.1984-89 yıllarında Ankara - Keskin Devlet Hastanesi, Ankara - Bala ve köylerinde Sağlık Ocağı hekimliği, Sağlık Merkezi Başhekimliği ve Sağlık Grup Başkanlığı yaptı. Türkiye'deki sağlık sistemindeki aksaklıkları bizzat görme imkanı bulduğu Keskin ve Bala ilçelerinde, sorunların çözümünün Sosyalizasyon Sistemi ve Koruyucu Hekimlikte olduğunu tespit etti.1997 yılında Özel Okmeydanı Hastanesi'ni kuran Dr.Ercan Kesal, halen Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Tansu Biçer
4 Temmuz 1978 yılında Ankara'da doğdu. İzmir'de Karşıyaka Şemikler Lisesi'nden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü 2001 yılında bitirdi. 2001/2002 sezonunda Tiyatro Anadolu'da oyuncu olarak çalıştı. 2002 yılında İstanbul'a yerleşti ve Semaver Kumpanya'nın kuruluş çalışmalarında yer aldı. Semaver Kumpanya'nın en tanınan oyuncularından biridir. İstanbul'a yerleştiği yıldan itibaren tiyatro aktörlüğünün yanı sıra çeşitli sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları da yapmaktadır.

IMDB Puanı: 7,4/10 (98.613 oy verdi.)

Resimler

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley izle

Özgürlük Rüzgarı - The Wind That Shakes the Barley izle



Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve Eğlence



Kategori: 

Konular: moviemax stars hd, the wind that shakes the barley izle, digiturk 2014 filmleri, the wind that shakes the barley konu, özgürlük rüzgarı izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.