TIKLA ARA

The Vampire Diaries, Vampir Günlükleri, DiziMaxMore

The Vampire Diaries, Vampir Günlükleri: Konusu ve Bölüm bilgileri


 The Vampire Diaries: Vampir Günlükleri DiziMaxMore


Fantastik, gerilim ve macera türündeki dizinin oyuncuları arasında Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Paul Wesley, ve Steven R. McQueen yeralmaktadır.

The Vampire Diaries dizisinin konusu: 17 yaşındaki Elena, Virginia'nın Mystic Falls kasabasında yaşamını sürdürmektedir. 15 yaşındaki sorunlu erkek kardeşi Jeremy'le birlikte teyzesi Jenna'nın yanına yerleşen Elena
bu yeni gerçekliğe ayak uydurmaya çalışmaktadır. Elena, okulun ilk günü tanıştığı, kasabaya yeni gelen gizemli çocuk Stefan'dan etkilenir. Elena'nın bilmediği şey ise Stefan'ın bir vampir olduğudur.

The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) L. J. Smith.'in aynı isimli kitap serisinden, "Dawson's Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizisinin yazarlarından olan Julie Plec tarafından uyarlanan televizyon dizisidir. Esas işlenen konu, hikayenin baş kahramanı Elena Gilbert (Nina Dobrev), karanlık geçmişlere sahip Stefan ve Damon arasında yaşanan aşk üçgenidir. Kasabanın gizemli geçmişi çözülmeye başladıkça Elena'nın hain görsel ikizi Katherine de hem kasabadan hem Stefan, Damon ve Elena'dan intikam almak amacıyla olaya dahil olur.

 

Filmin Kahramanı Nina Dobrev Hakkında
Dobrev Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da doğdu ve iki yaşında ailesiyle birlikte Kanada'ya taşındı. İş için Atlanta, Georgia'ya taşınana kadar Toronto,Ontario'da yaşadı. Babası bir bilgisayar uzmanı, annesi ise bir sanatçıdır. Alexander isminde mühendislik okuyan bir ağabeyi vardır. [1] Nina Dobrev, Scarborough,Ontario'da J. B. Tyrrell Sr. Public School'da okudu.Wexford Collegiate School for the Arts'tan mezun olduktan sonra Toronto'da Ryerson University 'de sosyoloji eğitimi almaya başladı ancak 2008'de oyunculuk kariyerini devam ettirme kararı dolayısıyla okulu bıraktı. Sonrasında birçok ünlü yeteneğin keşfedildiği Dean Armstrong Acting School'da eğitim aldı.[2] Nina Dobrev çok genç yaştan itibaren dans,jimnastik,müzik,tiyatro,görsel sanatlar ve oyunculuk alanında büyük bir gayret ve yetenek gösterdi. [3] Nina Dobrev, Aesthetic Group Gymnastics'de Kanada'yı temsil etmiştir. 2005'te Kopenhag'da gerçekleşen Senior World Championshipse ve Plzeň' gerçekleşen Junior World Championships e katılmıştır. Dobrev, akıcı bir şekilde Bulgarca, İngilizce ve Fransızca konuşabiliyor.


The Vampire Diaries 3. Sezon Bölüm Bilgileri

7. Bölüm / Ghost World

Mystic Falls'un geleneksel olarak yapılan kutlaması öncesi hayaletler ortaya çıkar. Hayaletlerin çıkması üzerine Damon, Bonniıe'den yardım ister.

6. Bölüm / Smells Like Teen Spirit

Elena, tüm bu yaşananlara bir dur demek ister ve Alaric'le birlikte bir plan yapar. Bu sırada Tyler'ın davranışları değişir.

5. Bölüm / The Reckoning

Klaus ve Stefan'ın geri gelmesiyle tehlike durumlar ortaya çıkar. Elena'nın hayatı tehlikeye girerken Katherine dahil herkes Kalus'u öldürmek için yol aramaktadır.

4. Bölüm / Disturbing Behavior

Klaus, planlarının istediği gibi işlememesinin nedenini öğrenmek için bir cadıyla konuşmaya gider. Damon ise yeni bir düşman edinir.


3. Bölüm / The End of the Affair

Kalus'la birlikte Chicago'da olan Stefan, eski bir arkadaşıyla karşılaşır ve geçmişte yaşananlar ekrana gelir.


The Vampire Diaries 2. Sezon Bölüm Bilgileri

22. Bölüm / As I Lay Dying

Damon'ın Elena ve Katherine ile olan anıları karışır. Stefan'ın başı büyük bir derde girer.


21. Bölüm / The Sun Also Rises

Dolunay zamanı yaklaşırken Elena Klaus'un planı için hazırlanır. Aynı zamanda Tyler'ın ikinci değişimi için az zamanı kalmıştır.

20. Bölüm / The Last Day

Dolunay zamanı yaklaşırken Klaus, hazırladığı planı uygulamak için uygulamaya geçer. Damon ise ona karşı koyabilmek için bir yöntem bulmaya çalışır.

19. Bölüm / Klaus

Stefan ve Damon, Elena'nın onları kandırıp Klaus'la kendi yöntemiyle mücadele edeceğini öğrenirler. Bunun üzerine onu korumak için plan yaparlar.

18. Bölüm / The Last Dance

Klaus, Alaric'in bedeninde can bulur. Okulda düzenlenecek dansta Elena'yı zor zamanlar beklerken Bonnie, ona yardım etmek ister.

17. Bölüm / Know the Enemy

Tehlikeli planları olan Isobel'in gelişi herkesi çok şaşırtır. Güçlerini arttırmak isteyen Bonnie'ye Jeremy ve Damon yardım eder.

16. Bölüm / The House Guest

Damon, Stefan ve Elena, Katherine'i ne kadar yok etmek isteseler de, hayatta kalmaları için ona katlanmaları gerekir.

15. Bölüm / The Dinner Party

Stefan, Elena'ya geçmişte yaşanan zor günleri ve sürpriz bir kişi hakkında bilgi verir.

14. Bölüm / Crying Wolf

Stefan ve Elenai takip edildiklerinden habersiz olaylardan uzlaşmak için tatile çıkarlar. Jenna, Alaric'in samimi olmadığını düşünmeye başlar.

13. Bölüm / Daddy Issues

Johnathan Gilbert, Mystic Falls'a geri döner. Caroline, Tyler ile olan konuşmasını Stefan'a anlatır.

12. Bölüm / The Descent

Stefan ve Alaric, Klaus hakkında bilgi alabilmek için Isobel'i bulmaya çalışırlar. Elena ve Rose samimi bir konuşma yaparlar.

11. Bölüm / By the Light of the Moon

Dolunay zamanı yaklaşırken Caroline, Tyler'a yardım etmeye çalışır. Stefan ve Katherine, kavgaya devam ederler.

10. Bölüm / The Sacrifice

Elena, kontrolü eline almaya karar verir ve Rose'dan yardım ister. Bunun  üzerine Rose, olanları Damon'a aktatır.


9. Bölüm / Katerina

Elena, kendini tehlikeye atar ve Katherine'in geçmişindeki tüm gerçekleri ortaya çıkarır. Jeremy, Bonnie'yle birlik olur.

8. Bölüm / Rose

Stefan ve Damon, şaşırtıcı gerçekler öğrenirler. Jeremy, Bonnie'ye yardım eder.

7. Bölüm / Masquerade

Stefan ve Damon, düzenlenecek baloda Katherine'i etkisiz hale getirmek isterler. Katherine ise bir arkadaşını baloya onunla gitmesi için davet eder.

6. Bölüm / Plan B

Jeremy, Katherine konusunda Damon ve Alaric'e yardım etmek isteyecektir. Bonnie, tesadüf eseri Mason hakkında yeni bilgilere sahip olur.

5. Bölüm / Kill Or Be Killed

Tyler, Lockwood ailesiyle ilgili bilgiler ele geçirir. Stefan ve Damon, Mason'a ne yapmaları gerektiği konusunda tartışırlar.

4. Bölüm / Memory Lane

Stefan, Katherine'in neden Mystic Falls'a gelişinin gerçek sebebini araştırmaya başlar. 1864 yılında olan olaylarla ilgili yeni bilgileri orataya çıkarır. Damon, Mason'la olan problemiyle ilgili yeni bir yöntem dener ve bu ciddi sonuçlar doğurur. Tyler, Lockwood ailesiyle ilgili gerçeği söylemesi konusunda Mason'a baskı yapar. Katherine'in ultimatomu karşısında Stefan ve Elena'nın sınırlı seçeneği kalır.

3. Bölüm / Bad Moon Rising

Elena, Damon, ve Alaric, Isobel'in araştırmasını bulmak ve Lockwood ailesiyle ilgili bilgi edinmek amacıyla Duke Üniversitesi'ne gideceklerdir. Isobel'in eski bir öğrencisi olan Vanessa, onlara aradıklarını bulmakta yardımcı olur. Tyler, amcası Mason'la ilgili şok edici bir gerçeği keşfeder.


2. Bölüm / Brave New World

Caroline, hastaneden çıktıktan sonra umutsuz ve kafa karışık bir şekilde Mystic Falls Karnavalın'da arkadaşlarının arasına katılır. Damon, Caroline ile ilgili hemen harekete geçmek ister ancak Elena ve Stefan Caroline'a destek verirler. Matt, Caroline'ın davranışlarına anlam veremese de ona karşı olan duygularını anlatmaya çalışır. Damon, Mason Lockwood'dan şüphelenir ve Mason'ın sırrını ortaya çıkartmak amacıyla Tyler'ın asabi yapısını kullanır. Bonnie çevresinde olup bitene tahammül edemez hale gelmiştir ve hıncını yine tahammül edemediği Damon'dan çıkaracaktır.

 

1. Bölüm / The Return

Eve döndüğünde Jeremy ve John'a olanlar Elena'yı dehşete düşürür. Bonnie, Matt ve Damon, Şerif Forbes ile birlikte hastanede beklemektedirler. Hepsi Caroline'ın araba kazası sonucu kurtulup kurtulamayacağını merak etmektedirler. Elena ve Damon, bir gece önce olan olay hakkında kafa karıştırıcı bir konuşma yaparlar. Bu konuşma sonucunda Damon Katherine'in geri döndüğünü anlar. Tyler'ın amcası Mason Mystic Falls'a gelir.Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: the vampire diaries, vampir günlükleri, the vampire diaries konusu, the vampire diaries oyuncuları, digiturk dizimax,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.