TIKLA ARA

X-Makineler 2 - X-Machines 2

X-Makineler 2 dünyanın her tarafından en büyük ve teknolojik olarak en gelişmiş makinelerini ekranlarınıza getiriyor. Görsel olarak büyüleyici olan dizi, bu makinelerin nasıl çalışır.


X-Makineler 2 - X-Machines 2 Belgeseli Digiturk Discovery Science kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

X-Makineler 2 - X-Machines 2

X-Makineler 2 - X-Machines 2 izle

Gösterim tarihi: X-Makineler 2 - X-Machines 2 , Belgeselini Her Pazartesi 18.30'dan itibaren Digiturk Discovery Science dan izleyebilirsiniz.


X-Makineler 2 dünyanın her tarafından en büyük ve teknolojik olarak en gelişmiş makinelerini ekranlarınıza getiriyor. Görsel olarak büyüleyici olan dizi, bu makinelerin nasıl çalıştığını, işletme ekiplerini ve makineleri çalıştıranların beceri ve uzmanlıklarını sergiliyor.

Beluga'da, adını, benzediği balinadan alan en tuhaf görünümlü uçaklardan birini izleyeceğiz. Bu uçak, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yük uçağı ve dev kargo güvertesi 1400 metreküplük bir hacme sahip. Diğer bölümlerde, 900 metreden daha derine dalabilen fütürist sualtı keşif aracı Nemo ve Kanada'nın en büyük buz kırma makinesi Iceking'i inceleyeceğiz. Hareketli ve dramatik olaylarıyla bu dizi, mühendislik biliminin ulaştığı akıl almaz düzeyi gözler önüne seriyor.

Büyüleyici görüntülerle dolu dizinin ikincisinde makinelerin nasıl çalıştığı gösteriliyor, proje yönetim birimlerinin çalışmasıyla makineleri kullananların beceri ve uzmanlıkları belgelerle ortaya konuyor. Örneğin, dünyanın en büyük kapasiteli kamyonu sayılan bir karayolu treni 400 tonluk bir transformatörü Güney Afrika'nın sıradağlarından aşırıyor! Dünyanın en büyük ters kepçeli kum çıkarma vincinin durmadan çalışarak New York'ta günlük hayatın devamını nasıl sağladığını izliyoruz.

Ekiplerin, Afganistan'a gönderilmeden önce, Denizler Kralı diye bilinen çok amaçlı Sea King helikopterini kullanmayı nasıl öğrendiklerini göreceğiz. Ayrıca, Panama kanalının genişletilmesi projesinde kullanılan kepçeli vincin sert ve keskin volkanik kayaları parçalayışı ekrana gelecek. Bu tempolu ve çarpıcı dizi makine mühendisliğini inanılmaz bir düzeye yükseltiyor.

 X-Makineler 2 - X-Machines 2 izle

 

X-Makineler 2 - X-Machines 2 izle

 

 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk belgesel, x-makineler 2 konusu, x-makineler 2 izle, x-makineler 2 bölümleri, x-machines 2 izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.