TIKLA ARA

CNN INTERNATIONAL

Digiturk CNN INTERNATIONAL

Digiturk’te 143 numaralı kanalda yer alan CNN International, 7 gün 24 saat kesintisiz haber yayını yapmaktadır. Gündem hakkında bilgi almak isteyen haber severleri güncel haber programları ile buluşturmaktadır.

CNN INTERNATIONAL Digiturk Kaçıncı Kanal?

Kanal No Yayın Süresi
143 24 Saat

Cable News Network (CNN) 1 Haziran 1980'de Atlanta'da Ted Turner tarafından kurulmuş olan ilk haber kanalı.
24 saat haber anlayışıyla yayın yapan CNN'i bugün tüm dünyada 212 ülkede 1.5 milyardan fazla insan evinde izleyebiliyor. Bugün tüm dünyada değişik dillerde kanalları, 12 web sitesi, 2 radyosu ve tüm dünyaya yayılmış haber ekibiyle en yaygın haber kaynaklarından biridir. 1995 yılında açılan cnn.com adresinden yayında bulunan web sitesi ilk büyük boyutlu haber sitesi olarak kendini tanıtıyor.
CNN'in tüm dünyada tanınan bir kanal haline gelmesi 1991 yılındaki ilk Körfez Savaşı sırasında Bağdat'tan savaşı canlı olarak vermesiyle oldu. Ve bu yaptıkları yayınlarla televizyon haberciliğinde yeni bir dönem başladı.
Her geçen gün büyüyen CNN ile kurucularından Ted Turner en önemli medya patronlarından biri, bağlı bulunduğu holding Time Warner ise en büyük medya şirketlerinden biri oldu.

CNN INTERNATIONAL Detaylı Bilgi


Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.